Во деловен објект во Охрид пронајдена флеш шок бимба

Во деловен објект во Охрид пронајдена флеш шок бимба.

На 21.02.2023 во 21 часот во СВР Охрид, пријавено e дека пред деловен објект на улицата „Ванчо Николески“ во Охрид била пронајдена флеш шок бомба. Од пиротехничар од Дирекцијата за заштита и спасување од Охрид, бомбата безбедно e подигната. Увид извршија полициски екипи, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани