Со остар предмет и закани му одзел пари

Со закани и нож му одзел пари на дваесетгодишник.

-„На 26.02.2023 година во 01.45 часот, во СВР Охрид лишен од слобода е А.Д.(31) од Охрид. Тој, претходно на булеварот „Туристичка“ во Охрид, физички  нападнал дваесетгодишно лице  од Охрид и со остар предмет, кој е пронајден и одземен, му упатил закани а потоа му одзел пари. Против него ќе биде поднесена соодветна пријава“, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани