Претрес во Октиси, пронајдена дрога

Вчера, полициски службеници од ОВР Струга го лишиле од слобода Н.Л.(42) од струшкото село Октиси. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, била пронајдена и одземена марихуана.

Тој бил задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од МВР.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани