Приведен охриѓанец, истепал две лица

Приведен охриѓанец, истепал две лица

-На 03.03.2022 година во 00.45 часот во СВР Охрид лишен од слобода е В.С.(45) од Охрид. Тој, претходно во стан во Охрид, физички ги нападнал К.С. и В.К.(51), двајцата од Охрид. Против напаѓачот ќе биде поднесена соодветна пријава, стои во соопштението на СВР Охрид.
Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани