Стружанка касната од куче скитник

Дваесетитри годишна стружанка касната од бездомно куче.

-На 06.03.2023, Г.К.(23) од Струга во полициска станица пријавила дека на улица „Елпида Караманди“ во Струга била касната од куче скитник, стои во билтенот на МВР.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани