Охриѓанец фатен со марихуана

Охриѓанец фатен со марихуана.

На 09.03.2023 во 21.45 часот пред казино на улица „Партизанска“ во Охрид, лишен од слобода е 30 годишен охриѓанец.  При извршен преглед, полициските службеници кај него, пронајдоа и одзедоа опојна дрога марихуана. По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава, стои во билтенот на СВР Охрид.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани