Жител на Прилеп нападнат во Струга

Прилепчанец нападнат во Струга.

На 09.03.2023 година во 15,45 часот, во ОВР Струга пријавено е дека, Л.А.(20) од Прилеп, физички бил нападнат од С.В. од Струга. Против напаѓачот ќе биде поднесена соодветна пријава, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани