Скопјанец фатен со марихуана во Охрид

Скопјанец фатен со марихуана во Охрид.

-СВР Охрид поднесе кривична пријава против Б.К.(35) од Скопје, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“. При преглед извршен во близина на спортскиот центар во Охрид, полициските службеници кај него пронајдоа и одзедоа марихуана.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани