Во една вечер две тепачки во Охрид

Во една вечер две тепачки. Во ендиот случај се тепале двајца охриѓани.

На 18.03.2023 година во 14.00 часот, пред угостителски објект на плоштадот „Св. Климент Охридски“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу К.П.(22) и М.П.(47), двајцата од Охрид. Против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Во другиот случај  охриѓанец нападнал сограѓанин.

На 18.03.2023 година во 14.20 часот во СВР Охрид, Љ.Н.(65) пријави дека во објект на улицата „Димитар Влахов“ во Охрид бил физички нападнат од Д.П., двајцата од Охрид. По целосно документирање на настанот, ќе биде поднесена соодветна пријава, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани