Приведени две лица со марихуана

Две лица приведени, кај нив пронајдена марихуана.

-„На 19.03.2023 година во 15.15 часот, во СВР Охрид приведен е Љ.О.(50) од селото Белчишта, општина Дебарца. При преглед на возило „Алфа Ромео“ што тој го управувал, извршен на улицата „Партизанска“ во Охрид, полициските службеници пронајдоа и одзедоа опојна дрога марихуана. Истиот ден околу 22 часот, во СВР Охрид приведен А.Д.(24) од Охрид. При преглед на патнички автомобил „Ауди“ што тој го управувал, пронајдена и одземена е опојна дрога марихуана. По целосно документирање на настаните, против нив ќе биде поднесена соодветна пријава“, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани