Во Пештани најдена артилериска граната

Во Пештани најдена артилериска граната.

-„На 20.03.2023 во 12.50 часот во СВР Охрид, пријавено e дека при изведување работни активности на брегот на Охридското езеро, кај населбата Пештани, била пронајдена неексплодирана артилериска граната калибар 100 мм. од непознато потекло. Гранатата безбедно e подигната од претставник на Дирекцијата за заштита и спасување за натамошна постапка. Увид извршија полициски екипи“, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани