Три лица извршиле полов напад врз малолетно лице

Три лица од струшко извршиле полов напад врз малолетник.

На 25.03.2023 година во ОВР Струга, лишени од слобода се Т.Л.(57), од струшкото село Враништа, Н.К.(69) од селото Драслајца и 17 годишно лице од селото Мороишта, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „полов напад врз малолетник кој не наполнил 14 години. По целосно документирање и расветлување на настанот, ОВР Струга ќе поднесе соодветна пријав, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани