Ресенчанец фатен со кокаин во ноќен клуб во Охрид

Ресенчанец фатен со кокаин во ноќен клуб во Охрид .

-„СВР Охрид поднесе кривична пријава против Ф.Ш.(26) од Ресен, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“. При контрола извршена во ноќен клуб на улицата „Стив Наумов“ во Охрид, полициските службеници кај него пронашле и одзеле кокаин, наменет за натамошна продажба“, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани