Жител на охридско Лескоец истепал велешаанец

Жител на охридско Лескоец истепал велешаанец.

-„На 02.04.2023 година во 04.45 часот, во угостителски објект лоциран во трговскиот центар „Амам“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од Д.О. од охридското село Лескоец врз Т.А.(28) од Велес. Против напаѓачот ќе биде поднесена соодветна пријава“, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани