Стружанец пренесен во болницата  „Св. Еразмо“ повреден со тврд предмет

Стружанец пренесен во болницата  „Св. Еразмо“ повреден со тврд предмет.

-„На 03.04.2023 во 10.45 часот во СВР Охрид, од Специјална болница за ортопедија и трауматологија „Св. Еразмо”, пријавено е дека кај нив со тешки телесни повреди бил донесен А.И.(42) од Струга. Според пријавеното, на 02.04.2023 во селото Орман. А.И. бил нападнат со тврд предмет од едно лице. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

 

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани