За шест часа казнети 89 возачи што возеле со поголема брзина од дозволената

За шест часа казнети 90 возачи што возеле со поголема брзина од дозволената.

-На 04.04.2023 во периодот од 12 до 18 часот, на подрачјето на СВР Охрид спроведени се засилени сообраќајни контроли. Притоа, полициските службеници затекнале и санкционирале 89 возачи кои управувале моторни возила со брзина поголема од дозволената (Охрид-17, Струга-55, Кичево-13, Дебар-04.), информираат од СВР Охрид.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани