Почина затвореник во затворот во Струга

На 08.04.2023 во 13.30 часот во ОВР Струга, од Казнено-поправната установа во населба Теферич во Струга било пријавено дека починал затвореникот Б.И.(40) од Струга.

Извршен бил увид, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани