За осум часа вчера казнети 71 возач, управувале со поголема брзина од дозволената

За осум часа вчера казнети 71 возач, управувале со поголема брзина од дозволената.

На 09.04.2023 година од 14 до 20 часот, на подрачјето на СВР Охрид реализирани се засилени сообраќајни контроли. Притоа, полициските службеници затекнале и санкционирале 71 возачи кои, управувале моторни возила со брзина поголема од дозволената (Охрид-18. Струга-15, Кичево-36, Дебар-02), стои во билтенот на СВР Охрид.

 

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани