Тажен Велигден во струшко Враништа, во сообраќајка изгубен млад живот

Тажен Велигден во струшко Враништа, во тешка сообраќајка изгубен млад живот.  Сообраќајката се случила синоќа, на патот Струга- Дебар, кога од непознати причини младо лице со својот  автомобил  излетало од патот.

Според првичните информации возачот бил сам во автомобилот, а набрзо по несреќата им подлегнал на повредите.

На социјалните мрежи пријателите со трогателни пораки се збогуваат од починатиот Мирко Миноски.

 

 

 

 

 

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани