Жител на Елшани нападнал сожител

Жител на Елшани, нападнал сожител. Случајот е пријавен во полиција.

-На 19.04.2023 во 11.45 часот во СВР Охрид, Д.Н.(65) од с.Елшани, охридско, пријавил дека околу 17.00 часот во с.Елшани бил физички нападнат од С.С. од истото село. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од СВР Охрид.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани