Избеган затвореник од струшкиот затвор нападнал жител на Лабуништа

Избеган затвореник од струшкиот затвор нападнал жител н а Лабуништа.

На 21.04.2023 околу 22 часот полициски службеници го привеле П.И.(29) од с. Велешта, кој се барал поради бегство од КПУ Затвор Струга. Малку пред тоа, П.И. на паркинг простор пред угостителски објект во Струга физички го нападнал М.Ј.(23) од с.Лабуништа-струшко, информираат од МВР.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани