Повреден работник од Кина на автопатот Охрид Кичево

Повреден работник од Кина на автопатот Охрид Кичево.

-На 23.04.2023 во СВР Охрид, од специјалната болница „Св.Еразмо“ во Охрид било пријавено дека кај нив со тешки телесни повреди бил донесен Ш.Ч.(40) од Кина. Според пријавеното, тој се здобил со повредите околу 10.00 часот при извршување работни задачи на автопатот во изградба Охрид-Кичево, кај с.Оровник. Увид извршиле екипа од СВР Охрид и трудов инспектор, информираат од СВР Охрид.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани