Охриѓанец нападнат и ограбен во кругот на болницата

Охриѓанец нападнат и ограбен во кругот на болницата.

-На 24.04.2023 во СВР Охрид било пријавено дека во кругот на ЈЗУ – Општа болница Охрид, П.К.(25) од Охрид бил физички нападнат од едно лице, кое му одзело пари. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, стои во билтенот на МВР.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани