Измамен старец од Охрид, некој му зел 3000 евра и избегал

Измамен старец од Охрид, му побарал пари да ги покаже странство и избегал.

На 24.04.2023 во 13.40 часот во СВР Охрид, 91-годишен охриѓанец пријавил дека бил измамен од едно лице за сума од 3.000 евра. Според пријавеното, околу 11.30 часот на бул.„Македонски просветители“ лицето започнало разговор со него и побарало да му даде пари за да ги покаже на негов пријател од странска земја. Како што е пријавено, тој ги земал парите од негов пријател и откако му ги дал, лицето заминало и не се вратило, по што сфатил дека е измамен. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од СВР Охрид.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани