Охриѓанец се заканувал на полицаец вработен во судот

Охриѓанец се заканувал на полицаец во судот.

На 25.04.2023 во 11.30 часот во СВР Охрид било пријавено дека околу 11.30 часот во Основен суд Охрид, лицето Д.Г. агресивно се однесувало кон судски полицаец кој извршувал службени дејствија, при што упатил и закани. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од СВР Охрид.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани