Патник нападнал таксист во Охрид

Патник нападнал таксист во Охрид.

На 01.05.2023 во 02,10 часот во Полициска станица Охрид В.К.(53), таксист од Охрид, пријавил дека околу 00,20 часот во Охрид бил физички нападнат од патник кој го превезувал. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од МВР.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани