Две лица од Охрид се степале во хотел

Две лица од Охрид се степале во хотел.

На 01.05.2023, полициски службеници од СВР Охрид ги привеле Н.Д.(40) и Д.Н.(41), двајцата од Охрид, затоа што околу 11.40 часот во хотел на кеј „Македонија“ во Охрид го нарушиле јавниот ред и мир со меѓусебна физичка пресметка. По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок, информираат од СВР Охрид,

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани