Приведен охриѓанец, агресивно се однесувал кон полицијата

Приведен охриѓанец, агресивно се однесувал кон полицијата.

На 05.05.2023 околу 23 часот во СВР Охрид приведен е И.Т.(46) од Охрид. Тој, пред угостителски објект лоциран на улицата „Св.Климент Охридски“ во Охрид, го нарушил јавниот ред и мир со агресиввно однесување кон полициски службеници кои преземале службени дејствија. Против него ќе биде поднесена соодветна пријав, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани