Жител на Велешта, учесник во сообраќајка ги нападнал полициските службеници

Жител на Велешта, учесник во сообраќајка ги нападнал полициските службеници.

На 11.05.2023 околу 17 часот, во ОВР Струга, приведен е А.Н (52) од струшкото село Велешта. Тој, претходно, по случена сообраќајна незгода на улицата „Боро Хаџиевски Путе“ во Струга, го нарушил јавниот ред и мир со агресивно однесување кон другиот учесник во незгодата, а потоа и кон полициските службеници кои преземале службени дејствија. Против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

 

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани