ВИДЕО: Полицаец во Охрид го удри играчот на Вардар со пендрек по главата

По завршувањето на куп финалето меѓу Вардар и Еурофарм Пелистер се случи инцидент. Во една мешаница припадник на полицијата од Охрид со пендрак го удри играчот на Вардар Филип Талески по главата.

Македонскиот репрезентативец тргна да се пресмета, но беше спречен од соиграчите.

Видеото го сподели и Дејан Манасков на својата официјална страница на која напиша „Зошто?“.

https://www.facebook.com/watch/?v=985008915992981

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани