Скопјанец ја истепал сопругата во Струга

Скопјанец ја истепал сопругтата во Струга.

-На 14.05.2023 година во ОВР Струга, пријавено е дека С.Р.(28) од Скопје, во стан во Струга, физички ја нападнал неговата сопруга. Тој е приведен и по одредена мерка притвор, изречена од судија на претходна постапка, истиот е спроведен во Казнено поправната установа „Затвор“ Охрид, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани