На плоштад истепан повозрасен охриѓанец

На плоштад истепан повозрасен охриѓанец

-На 15.05.2023 околу 12.00 часот на Плоштадот „Крушевска Република“ во Охрид нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од А.Ј. врз Ј.М.(76), двајцата од Охрид. Против напаѓачот ќе биде поднесена соодветна пријава, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани