Жител на Куратица фатен со марихуана

Жител на Куратица фатен со марихуана.

На 16.05.2023 во 14.25 часот на булевар „Туристичка“ во Охрид, полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија со дрога и оружје при СВР Охрид го лишиле од слобода А.П.(23) од охридското село Куратица затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани