Приведен Холанѓанин, илегално влегол во земјава

Приведен Холанѓан во Струга, нелегално влегол во земјава.

На 18.05.2023 околу 14.00 часот од хотел во Струга, полициски службеници од ОВР Струга го приведоа А.Х.Д.М.(35) од Холандија, затоа што претходно остварил илегален влез во државата. Тој е предаден на полициски службеници за прекуграничен криминал и имиграции при Регионалниот центар за гранични работи Запад. По целосно документирање на настанот ќе биде поднесен соодветен поднесок, информираат од СВР Охрид.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани