Жител на Оморани ограбил автомобил во Охрид

Жител на Оморани ограбил автомобил во Охрид.

На 24.05.2023 во 02 часот во Охрид, полициски службеници од СВР Охрид го приведоа З.С.(36) од селото Оморани, општина Чашка. Тој, претходно, на улицата „15 корпус“ во Охрид, од паркирано патничко возило „голф“ одзел паричник и документи. Предметите се вратени на сопственикот на возилото, а против сторителот ќе биде поднесена соодветна пријава, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани