Стружанка истепала охриѓанка во Охрид

Стружанка истепала охриѓанка во Охрид.

На 25.05.2023 година во 11.30 часот, во близина на угостителски објект на булеварот „Туристичка“ во Охрид, Л.К. од Струга, физички ја нападнала И.З.(48), од Охрид. Против неа, ќе биде поднесена соодветна пријава, стои во соопштението ма СВР Охрид.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани