Се обиделе насилно да влезат во туѓ автомобил

Две лица се обиделе насилно да влезат во туѓ автомобил.

На 26.05.2023 година во 01.15 часот, во СВР Охрид е пријавено дека на крстосницата на булеварот „Железничка“ со улицата „Кленоец“ во Охрид, две лица се обиделе со употреба на сила да влезат во патнички автомобил „Голф“ со охридски регистарски ознаки, сопственост на Г.К.(44) од Охрид и притоа го оштетиле. Се преземаат мерки за расчситување на настанот.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани