Приведен жител на Ливада, за издржување казна затвор

Приведен жител на Ливада, се барал за издржување казна затвор.

[contact-form][contact-field label=”Name” type=”name” required=”true” /][contact-field label=”Email” type=”email” required=”true” /][contact-field label=”Website” type=”url” /][contact-field label=”Message” type=”textarea” /][/contact-form]

На 30.05.2023 година во 11,25 часот, на улицата „Железничка“ во Охрид, приведен е М.С.(60) од струшкото село Ливада. Тој бил баран по потерница врз основа на наредба од Основен суд Струга за издржување на затворска казна. Лицето е спроведено во Казнено – поправната установа Затвор Струга за издржување на казната.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани