Охриѓанец фатен со нож

Охриѓанец фатен со нож.

На 04.06.2023 во 10.00 часот на улица „Илинденска“ во Охрид, полициските службеници извршија преглед врз Ф.А.(30) од Охрид, при што, пронајдоа и одзедоа нож. Против него, согласно со одредбите од Законот за оружје, ќе биде поднесен соодветен поднесок, информира портпаролот на СВР Охрид.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани