Охриѓанец без дозвола поседувал куршуми

Охриѓанец без дозвола поседувал куршуми.

-„СВР Охрид поднесе кривична пријава против М.Н.(63) од Охрид поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи“. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, полициските службеници пронашле и одзеле 33 куршуми калибар 7,9 милиметри кои нелегално ги поседувал“, информираат од СВР Охрид.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани