Ресенчанец во Струга на малолетници им прикажувал порнографски содржини

Ресенчанец во Струга на малолетници им прикажувал порнографски содржини.

-ОВР Струга поднесе кривична пријава против Е.А.(39) од Ресен поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „прикажување порнографски материјал на дете“. Тој, на 19.03.2023 на повеќе малолетници на 11 – годишна возраст од Струга, преку видео повик на апликацијата Вибер, им покажувал недолични содржини, информираат од СВР Охрид.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани