Охриѓанец ја нападнал вереницата

Охриѓанец ја нападнал вереницата.

-На 21.06.2023 во 07.30 часот, полициски службеници од СВР Охрид го лишија од слобода Г.Г.(35) од Охрид бидејќи во семејниот дом, физички ја нападнал неговата вереница. По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани