Охриѓанец ја истепал сопругата

Охриѓанец ја истепал сопругата.

На ден 25.06.2023 година, во СВР Охрид лишен од слобода е Р.К.(51) од Охрид кој, претходно,  во семејниот дом физички ја нападнал неговата сопруга. Против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани