Повреден мотоциклист во сообраќајка на патот Охрид Струга

Повреден мотоциклист во сообраќајка на патот Охрид Струга.

На 28.06.2023 во 16.15 часот било пријавено дека на регионалниот пат Охрид-Струга се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „фолксваген туран“ со струшки регистарски ознаки, управувано од А.С.(33) од Струга и мотоцикл „хонда“ со охридски регистарски ознаки, управувано од С.А.(58) од Охрид. Во несреќата мотоциклистот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Специјалната болница „Св.Еразмо“ во Охрид. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Охрид, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани