Жител на Албанија се повредил при сеча на дрва во струшко

Жител на Албанија се повредил при сеча на дрва во струшко.

-„На 30.06.2023 година, во СВР Охрид пријавено е дека, О.Р.(58) од селото Рајце, Република Албанија, се повредил при изведување работни активности- сеча на дрва во месноста „Руен“, атар на струшкото село Франгово. Тој е пренесен во болницата „Св.Еразмо“ во Охрид каде se констатирани тешки телесни повреди“, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани