Скопјанец се удави во Охридското езеро од албанска страна

Скопјанец на возраст од 44 години се удави откако отишол да се капи во Охридското Езеро, во близина на Поградец, пишува Фактор.мк. 

Несреќата се случила околу 18 часот, во село Удениш, а жртвата е со иницијали Ј.С. Од прелиминарното вештачење на телото на починатиот не се констатирани видливи траги на насилство, па сомнежот е дека добил срцев удар.

 

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани