Жител на Радолишта му продал кокаин на лице од Велешта, по конзумирањето му се слошило

Жител на Радолишта му продал кокаин на лице од Велешта, по конзумирањето му се слошило.

-Одделението за внатрешни работи Струга поднесе кривична пријава против Е.М.(23) од село Радолишта, струшко, поради постоење основано сомнение за сторени кривични дела „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“ и „тешки дела против здравјето на луѓето“. На 05.04.2023 година пријавениот, за да се стекне со противправна имотна корист, на Д.В. од село Велешта, струшко, му продал кокаин, кој откако го употребил му се слошило и бил пренесен во Општата болница во Струга, стои во билтенот на СВР Охрид.

 

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани