На фудбалски натпревал ги навредувал полицајците

Приведен жител на Долно Татеши, на фудбалски антпревар ги навредувал полицајците.

-„На 18.07.2023 година во 16.40 часот, на спортско рекреативниот центар „Билјанини Извори“ во Охрид, приведен е Ш.А.(35) од струшкото село Долно Татеши. Тој, за време на одигрување на меѓународен фудбалски натпревар, ги навредувал и бил агресивен кон полициските службеници кои, преземале службени дејствија. По целосно документирање на настанот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава“, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани