„Makeup by Meri“ ги разубавува естрадните ѕвезди

Финалниот изглед на многу наши јавни личности, зависи токму од Мери Бајрамовска позната како „Makeup by Meri“, која веќе неколку години соработува со пејачки, водителки, манекенки, актерки. Меѓу оние кои црвсто и веруваат е и Тамара Тодевска која со настапот синоќа Охридскиот клуб Rebel го прослави првиот роденден.

Нема достапен опис.

За тоа колку ѕвездите од македонската естрада имаат изграден стил преку кој праќаат порака до публиката, Мери ќе ви рече дека состојбата е на многу високо ниво.

Убавината си бара убавина. Охрид е инспирација за сите уметници во светот, така и за мене како мејкап артист е од голема важност што живеам во толку многу инспиративна средина која секако има влијае врз начинот на мојата работа.

ВИДЕО

„Во моето студио биле од Наташа Беквалац, Теа Таировиќ, Александра Матрих, Јелена Бачиќ Алипчич, Каролина Гочева, Тамара Тодевска, Викторија Лоба, Антониа Гиговска, Лина Пејоска, Андријана Петрушовска, Барабара Поповиќ, Наташа Малинкова, Мариа од „Eye Cue“, Сара Гигова, Елена Велеска, Сузана Гавазова, Соња Трчуловска, Мелани Трчуловска, Влатко Лозаноски, Ристе Ристески, Ѓоко Танески и многу други.

Мери веќе една деценија успешно чекори во светот на убавината и ги следи најголемите трендови, за што пишуваа и светски познати медиуми како „Дејли меил“ и други. Нејзината уметничка работа, која всушност и е хоби, на социјалните мрежи има над сто илјади следбеници.

Нема достапен опис.

Нема достапен опис.

Нема достапен опис.

Нема достапен опис.

Нема достапен опис.

Нема достапен опис.

Нема достапен опис.

Нема достапен опис.

Нема достапен опис.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани