Во опожареното возило повредено лице кое ги спасувало патниците

Во опожареното возило повредено едно лица кое ги вадело патниците.

-„На 22.07.2023 година во 12.55 часот, во возило „сеат алхамбра“ со охридски регистарски ознаки, што го управувала Ј.Б.(40) селото Мешеишта, општина Дебрца, кое се движело по булеварот „Туристичка“ во Охрид, настанал пожар. Во пожарот со телесни повреди се здобил М.О.(31) од Охрид, кој помагал при вадење на патниците од возилото и тој бил пренесен во Општата болница во Охрид. Пожарот бил изгаснат од Територијалната противпожарна единица од Охрид, а увид извршила увидна екипа на СВР Охрид“, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани